ویزای شینگن

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

اخذ ویزای شینگن

شما با دریافت ویزای شینگن از یکی از کشور های عضو این عهدنامه میتوانید به تمام کشور های عضو شینگن سفر کنید

به دلایل سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا اخذ این ویزا برای کشور های مختلفی من جمله ایران با سخت گیری و مشکلاتی همراه می باشد که خانه ویزا این مشکل رو براتون حل میکند

شما میتونید با توجه به عکس زیر از یکی از کشور هایی زیر برای اخذ ویزا اقدام نمایید

تذکر: توصیه میشود که از کشوری که قصد دارید ابتدا از آنجا وارد حوضه شینگن شوید اقدام به اخذ ویزا نمایید.

 

 

مشاوره رایگان

عزیزانی که قصد سفر توریستی و یا قصد ادامه زندگی در هریک از کشور های اروپایی را دارند میتوانند قبل از اینکه هر اقدامی جهت دریافت نوبت سفارت و گردآوری مدارک دال بر تایید ویزا و قبولی مصاحبه به شما توصیه میشود با کارشناسان ما که در کشور های مختلف سفر نمودند و اطلاعات جامع و کاملی از مردمان ، دولت ، کمپ ها و شرایط  پذیزش مهاجر و …  را دارا می باشند بطور رایگان مشاوره بگیرید تا بتوانید بهتر تصمیم را لحاظ نمایید.

 

قوانین حوزه شینگن

۲۵۰۰ سفارتخانه و کنسولگری کشورهای محدوده شینگن جهت تحقق این امر در به دستگاههای عکسبرداری و نیز انگشت نگاری دیجیتال مجهز شده اند. در سیستم جدید همه کشورهای عضو پیمان شینگن به اطلاعات متقاضیان ویزا دسترسی دارند. علاوه بر عکس و نیز اطلاعات فردی مربوط به همه متقاضیان ویزای شینگن که وارد سیستم «وی آی اس» خواهد گردید اطلاعات بیومتریک, از جمله اثر هر ۱۰ انگشت متقاضی ویزا , در این بانک اطلاعاتی ثبت و ذخیره خواهد شد.

وی آی اس

یکی از عظیم ترین بانکهای اطلاعاتی جهان است. اتحادیه اروپا تخمین میزند که اطلاعات مربوط به ۱۰۰ میلیون نفر که بخشی از آن از جمله اتباع ایران خواهند بود در این بانک اطلاعاتی ثبت گردند. مرکز این بانک اطلاعاتی عظیم در دو شهر “استراسبورگ”  و   “سالزبورگ” در اروپا قرار دارد و هر کشور عضو شینگن نیز مسئولیت برپایی سیستم ملی خود را بر عهده دارد که پس از برپایی به سیستم مرکزی «وی آی اس» متصل خواهد گردید.

به عبارت دیگر متقاضیان مسافرت به محدوده شینگن موظف هستند که هنگام تسلیم تقاضای ویزای خود اعلام نمایند که قصد سفر به کدام یک از کشورهای محدوده شینگن را دارند و هدف از سفرشان چیست. دارندگان ویزا پس از صدور ویزا تنها مجاز به ورود به شینگن از طریق کشورهایی خواهند بود که در تقاضای ویزای خود مشخص نموده اند و در صورت تغییر برنامه سفر پس از صدور ویزا با خطر عدم دریافت مجوز ورود در مرزهای شینگن مواجه خواهند شد.

مسافری در سفارت ایتالیا در تهران تقاضای ویزای شینگن تسلیم نموده و اولین مرز ورودی خود به شینگن را در فرم مربوطه ایتالیا اعلام نموده است. متقاضی پس از صدور ویزای شینگن و نصب آن در گذرنامه خود مرز ورودی خود را عوض کرده و در فرودگاه پاریس در جلوی افسر گذرنامه ظاهر می شود. مقامات مرزی فرانسه بر اساس مقررات “فرانتکس” مجاز خواهند بود که پس از انجام مصاحبه از ورود این فرد به محدوده شینگن جلوگیری بعمل آورده و وی را به کشور مبداء که ایران می باشد  اخراج نمایند.

دلیل ممانعت از ورود: متقاضی بهنگام تقاضای ویزای شینگن اولین مروز ورودی خود به شینگن را ایتالیا اعلام نموده در حالیکه بعدا تغییر مسیر داده و از مرز دیگری که مطابقتی با تقاضایش نداشته است در صدد ورود به شینگن بر آمده است.

راه چاره: هنگام تقاضای ویزای شینگن نام همه کشورهای محدوده شینگن که قصد سفر به آنها را دارید در فرم تقاضا ثبت کنید. اولین کشور ورودی شما به محدوده شینگن می بایست یکی از کشورهایی باشد که هدف از مسافرت به آن را هنگام تسلیم تقاضای خود در سفارتخانه اعلام نموده اید.

مسافری در سفارت سوئد در تهران تقاضای ویزای شینگن نموده و هدف از آن را دیدار از فرزندان خود در سوئد عنوان نموده است. اما پرواز وی از طریق فرانکفورت آلمان است. مسافر اما در فرانکفورت تنها هواپیما تعویض می کند و بلیط پرواز از آلمان به سوئد را نیز در دست دارد. وی بدون مشکلی می تواند از طریق مرزهای آلمان وارد شینگن شده و در ادامه به سوئد سفر کند. وی دچار هیچگونه مشکلی نخواهد شد چون بر طبق مندرجات تقاضای ویزایش مقصد او در محدوده شینگن سوئد بوده و او در مسیر مسافرت خود به سوئد قرار دارد.

نکات مهمی که هنگام تقاضای ویزای شینگن و نیز پس از آن می بایست به آنها توجه کنید:

در هنگام تسلیم تقاضای ویزای شینگن نام همه کشورهایی را که در طی مسافرت خود قصد سفر به آنها را دارید قید کنید. این اطلاعات در سیستم “وی آی اس” به ثبت رسیده و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می گیرد.

اولین ورودتان به مرزهای شینگن می بایست از طریق کشوری باشد که در فرم تقاضای ویزای خود مشخص کرده و بر اساس آن ویزا گرفته اید. تغییر مسیر ورودی می تواند در مرزهای شینگن مشکل ببار آورده و در بدترین حالت منجر به ابطال ویزا و بازگشت اجباری به کشور مبداء سفرشود.

بعد از ورود به محدوده شینگن عملا قادر خواهید بود که به همه کشورهای آن مسافرت کنید چرا که مابین کشورهای شینگن کنترل مرزی وجود ندارد. نکته مهم اولین ورود به محدوده شینگن است که می بایست از طریق کشوری باشد که هدف از مسافرت به آن به هنگام تسلیم تقاضای ویزا ثبت شده است.

مقررات “فرانتکس” در گذشته با سخت گیریهای متفاوت در کشورهای عضو به مرحله اجرا گذاشته می شد. برخی کشورها به این واسطه از سوی این ارگان اتحادیه اروپا مورد انتقاد قرار داشته اند. هدف “فرانتکس” یکسان سازی تفسیر و اجرای قوانین مرزی در همه کشورهای محدوده شینگن است

مقررات فوق چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه وضعیت ویژه هر مسافر به وی اجازه ورود داده و یا از ورود وی به محدوده شینگن جلوگیری بعمل آورند.

دارا بودن ویزا هرگز به معنی گارانتی و تضمین ورود به منطقه شینگن نیست و این مقامات مرزی هر کشور هستند که تصمیم میگیرند به دارنده ویزا اجازه ورود بدهند و یا ویزای وی را لغو کرده و از ورود به وی به منطقه شینگن جلوگیری بعمل آورند.

کشورهای عضو محدوده شینگن عبارتند از:

آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، لوکزامبورگ، اسپانیا، پرتقال، ایتالیا، یونان، اتریش، سوئد، دانمارک، فنلاند، لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند، استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، چک، اسلواکی، اسلوانی، مجارستان، مالت و سوئیس

 

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده :